چهارشنبه 05 اردیبهشت 1403 |
 
گروه معماري

معماری اسلامی سرزمین پهناور ما گنجینه ای است پربار که کنکاش و جستجو در آن می تواند یادآور الفبائی باشد که نیاکان ما جملات معماری شکوهمند خویش را با آن انشاء می نمودند.

امروزه نه تقلید از گذشته و رجوع به سبک هایی که تاریخ مصرف آن بسیار پیشتر سپری شده است راه گشاست و نه تقلید و تكدي از معماری مدرنی که تناسبی با فرهنگ جامعه ما ندارد. پرداختن به خویشتن خویش و سعی در "احیای حرمت های فراموش شده در معماری "راهیست که می تواند خلأ میان دیروز و امروز را پر نماید که اگر چنین نشود آینده ای برای دلبستن و امید نخواهیم داشت.

اینکه چه وجوهی از معماری گذشته قابل بروز و ظهور است و چه معنا و مفاهیمی هنوز قابلیت ادراک را دارند کاریست بس دشوار که امیدواریم با عنایات و فضل خداوند مهربان موفق به پیمودن مسیر مورد نظرمان گردیم.

با شكل گيري مؤسسه آموزش عالي پرتو زاهدان در سال 1387، گروه معماري فعاليت آموزشي خود را در مقطع كارداني و کارشناسي ناپيوسته رسما آغاز نمود و در سال 1388 نيز دوره‌ كارشناسی این رشته تاسیس شد.‏ در سال 1394 نیز كارشناسی ارشد مهندسی معماری به مجموعه رشته های مؤسسه آموزش عالی پرتو افزوده شد.

اين گروه در پيگيري آرمانهاي خود اميدوار است تا بتواند با توان بالقوه اي كه در ميان استادان و دانشجويان خود مي شناسد نقـــش موثري را در راه تحقق اهداف پيش بيني شده ايفا نمايد.

تماس با ما صفحه انگلیسی | | درباره مؤسسه | صفحه اصلی
.نشاني: زاهدان - بلوار بزرگمهر - بزرگمهر ۳۳ سمت چپ - اولین پلاک - مؤسسه آموزش عالي پرتو
کد پستي: ۹۸۱۶۸۶۶۴۱۳ و ۹۸۱۶۸۶۶۴۱۱
تلفن: ۳۳۴۱۷۷۰۲ / ۳۳۴۱۷۲۲۱ - ۰۵۴ فاکس: ۳۳۴۲۵۱۸۲ - ۰۵۴
© تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به موسسه آموزش عالي پرتو می باشد.